1396/7/19 چهارشنبه

علی محمدی: پیمانکاران از ظرفیت اوراق تسویه خزانه استفاده کنند.

علی محمدی در نشست خبری تحت عنوان تشریح فرایند اوراق تسویه خزانه تاکید نمودند که پیمانکاران از این ظرفیت ایجاد شده اوراق تسویه خزانه استفاده نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان کرمانشاه در راستای اطلاع رسانی اجرای آیین نامه اجرایی بند واو تبصره 5 قانون بودجه سال 96 در خصوص صدور اوراق تسویه خزانه برای تسویه بدهی ها و مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی نشست خبری علی محمدی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی با حضور اصحاب رسانه برگزار گردید.
 در این نشست علی محمدی گفتند که در راستای تسویه بدهی های قطعی دولت به کلیه اشخاص از جمله حقیقی و حقوقی تعاونی و خصوصی در مقابل مطالبات قطعی دولت،اسناد تعهدی خاصی با عنوان اوراق تسویه خزانه توسط وزارت امور اقتصادی ودارایی صادر و در اختیار اشخاص یاد شده قرار می گیردو برا ین اساس اشخاص متقاضی برای دریافت اوراق تسویه باید درخواست خود را بر اساس شرایط اعلامی وزارت اقتصاد به منظور بررسی و تعیین تکلیف آن به وزارتخانه مذکور ارائه نمایند.
  ایشان در ادامه خاطر نشان شدند که با صدور اوراق تسویه خزانه و تحویل آن به اشخاص متقاضی بدهی های قطعی دولت به اشخاص متقاضی در مقابل مطالبات قطعی دولت به همان اشخاص تسویه و نتیجه به دستگاه بدهکار،دستگاه طلبکار،سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات اعلام می شود.وسازمان برنامه و بودجه مکلف است با رعایت مقررات مربوطه نسبت به ابلاغ تخصیص اعتبار بابت بدهی های تسویه شده بر اساس اعلام وزارت اقتصاد اقدام نماید.
نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی در ادامه گفتند که صدور اوراق مذکور موجب رونق در اجرای به موقع پروژه های عمرانی،تسویه و تهاتر مطالبات و بدهی های اشخاص مذکور از دولت خواهد گردید و عملا" اطمینان خاطری برای بخش خصوصی از حیث پرداخت مطالبات آنان در سر رسید مشخص فراهم می نمایند.
محمدی از مدیران دستگاههای اجرایی خواست که که اطلاع رسانی لازم را به پیمانکاران ،مشاوران،و فروشندگان کالا و خدمات و... ارائه نمایند تا از ظرفیت قانونی مندرج در بودجه سال 96 استفاده بهینه و لازم انجام و بار ناشی از تامین مالی پروزه های عمرانی و خرید های صورت گرفته از طریق مکانیزم صدور اوراق تسویه مهیا گردد.
ایشان یادآور شدند که  این اوراق صرفا" بابت طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای که تا پایان سال 95 قطعی شده اند  در نظر گرفته شده است.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
سال 97
نشانی: کرمانشاه- خیابان سنگر- پل اجلالیه- اداره کل امور اقتصادی ودارایی   تلفن:5-37210203-083  دورنگار:37222261   
                      کد پستی: 6713743559  websit: http:// km.mefa.ir    پست الکترونیکی:daraee-krs@mefa.gov.ir
^