1396/11/19 پنجشنبه

علی محمدی : استقرارمرکز ملی پایش محیط کسب تحولی بزرگ در اقتصاد کشور می باشد

علی محمدی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی کرمانشاه در نشست با اصحاب رسانه گفتند که استقرار مرکز ملی پایش محیط کسب تحولی بزرگ در اقتصاد کشور ایجاد خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اتقصادی ودارایی کرمانشاه در هشتمین روز از ایام الله دهه فجر نشست خبری با حضور مدیر کل امور اقتصادی ودارایی با اصحاب رسانه به منظور ارائه گزارش عملکرد دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان برگزار شد.
در این نشست علی محمدی ضمن تسلیت  ایام فاطمیه و تبریک سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دستور العمل استقرار و توسعه  مرکز ملی  پایش محیط کسب و کار را تشریح نمودند.
ایشان مطمئن ترین راه برون رفت از وضعیت نامناسب جذب سرمایه گذاری در استان و بهبود وضعیت اقتصادی و رونق تولید را رفع مشکلات محیط کسب و کار دانستند.
نایب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گفتند راه اندازی سامانه مجوزهای کسب و کار ،
پایگاه اطلاع رسانی مجوزها و نقشه ملی استعلامات ، سامانه دریافت، انعکاس و پیگیری رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب و کار و مرکز فوریت‌های محیط کسب و کار کشور در حیطه وظایف مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور می باشد که به تبع ان در استانها هم با مسئولیت مستقیم استانداران این مرکز فعالیت خواهد کرد.
وی افزودند که بر اساس دستور العمل ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه¬های اجرایی مکلفند بر اساس دستورالعمل‌های تدوین شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی نسبت به فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، پاسخ‌گویی و شفاف‌سازی موضوع اقدام نمایند و وزارت امور اقتصادی و دارایی هم مکلف به رصد و پایش عملکرد دستگاه‏های اجرایی و انجام پیگیری‌‏های لازم در جهت تحقق اهداف این تصویب‌نامه، گزارش عملکرد مرکز، دستگاه‌های اجرایی و پیشرفت تصویب‌نامه را در فواصل زمانی ششماهه به دبیرخانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال نماید.
علی محمدی در ادامه گفتند درآمدهای عمومی مصوب استان در ده ماهه امسال 81درصد محقق شده است که نسبت به مدت مشابه ساله گذشته رشد منفی 17 درصد را نشان می دهد.
ایشان سهم درآمدهای استان کرمانشاه از درآمدهای کل کشور را 35 صدم درصد عنوان نمودند که ۸۵ درصد آن مربوط به درآمدهای مالیاتی و 15 درصد هم درامدهای غیر مالیاتی را شامل خواهد شد.
مدیر کل امور اقتصادی ودارایی کرمانشاه ارائه اظهار نامه زیان توسط اشخاص حقوقی،سهم بالای وصول معوقات در سال 95،افزایش سهم بخشودگی جرایم مالیاتی،و حذف ماده 104 مالیاتهای مستقیم را از عمده دلایل کاهش تحقق درآمدهای استان دانستند.
ایشان در ادامه گفتند که ارزش صادرات استان در ده ماهه امسال یک میلیارد و 400 میلیون دلار بوده که به نسبت مدت مشابه سال گذشته 5درصد رشدی مثبت را نشان می دهد.
محمدی ارزش سهام معامله شده در بورس منطقه استان کرمانشاه ده ماهه منتهی به دی ماه امسال را سه هزار و 964 میلیلارد ریال  و حجم سهام معامله شده را در این مدت 1600 میلیلون سهم اعلام نمودند.
وی در خصوص عملکرد سیستم بانکی استان در دهه ماهه امسال گفتند مانده کل سپرده های بانکی پس از کسر سپرده های قانونی 125 میلیلارد و 668 میلیون ریال ،مانده کل تسهیلات بانکی 106 هزار میلیارد و 840 میلیون ریال ونسبت مصارف به منابع بانکها پس از کسر سپرده های قانونی 85 درصد می باشد.
علی محمدی در خصوص عملکرد دهه ماهه بیمه های استان گفت مجموع حق بیمه تولیدی تا پایان دی ماه 2 هزار و 715 میلیارد ریال و خسارتهای پرداختی در این مدت هم 2 هزار و 332 میلیارد ریال دانستند و افزودند که نسبت خسارت پرداختی در این مدت 85 درصد می باشد که سهم 65 درصدی بیمه ایران و ۳۵ درصدی سایر بیمه های قابل  ملاحظه می باشد.
ایشان ارزش کل فروش سازمان جمع اوری و اموال تملیکی استان را در دهه ماهه امسال 42 میلیلون و 941 هزار ریال دانستند. 
رییس شورای هماهنگی دستگاههای تابعه وزارت اقتصاد در استان عملکرد دستگاههای تابعه وزارت اقتصادی در خصوص زلزله اخیر را خوب ارزیابی نمودند و گفتند از مجموع 34 هزار و 353 پرونده تشکیل شده توسط بیمه ها بالغ بر 832هزار و 208 میلیون  ریال خسارت پرداخت شده است.
وی عملکرد بانکها در زمینه ارائه تسهیلات به زلزله زدگان گفت از مجموع 19 هزار و 903 متقاضی تسهیلات،171 هزار و 14 پرونده تشکیل شده است و بالغ بر یک میلیارد و 855 میلیون و 226 هزار ریال  تسهیلات پرداخت شده است.
در ادامه خاطر نشان شدند که بالغ بر 136 پرونده از مجموع 5 شهرستان زلزله زده استان به کمیسیون حل اختلاف بر اساس ماده 165 قانون مالیات های مستقیم  ارجاع  و در حال پیگیری می باشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
سال 97
نشانی: کرمانشاه- خیابان سنگر- پل اجلالیه- اداره کل امور اقتصادی ودارایی   تلفن:5-37210203-083  دورنگار:37222261   
                      کد پستی: 6713743559  websit: http:// km.mefa.ir    پست الکترونیکی:daraee-krs@mefa.gov.ir
^