1398/6/4 دوشنبه

علی محمدی در گفتگو با ایرنا خبر داد: سامانه الکترونیکی پنجره واحد سرمایه گذاری استان کرمانشاه در هفته دولت راه اندازی خواهد شد.

علی محمدی نماینده وزیر ومدیر کل امور اقتصادی ودارایی در گفتگو اختصاصی با خبرگزاری ایرنا از راه اندازی سامانه الکترونیکی پنجره واحد سرمایه گذاری استان کرمانشاه در هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی در این مصاحبه محمدی ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با اشاره به مولفه های 28 گانه بهبود فضای کسب و کار بی ثباتی قوانین و مقررات،متفاوت بودن رویه های کاری در اجرای این قوانین و همچنین بروکراسی اداری در بحث سرمایه گذاری را از عمده موانع دانستند و خاطر نشان شدند که با برنامه ریزی که با تاکید استاندار و همت تیم اقتصادی استان و با محوریت مرکز خدمات سرمایه گذاری در اوایل سال 97 صورت گرفت مقدمات پنجره واحد سرمایه گذاری شروع و با برگزاری جلسات تخصصی نرم افزار مربوطه تهیه و آموزشهای لازم و مستمر کارشناسی در این زمینه انجام پذیرفت وابراز امیدواری نمودند که در هفته دولت مورد بهره برداری قرار گیرد.

ایشان از مزیت های این سامانه الکترونیکی را حذف بروکراسی اداری،کاهش زمان پاسخگویی،هماهنگی در اجرای رویه های قانونی،قابلیت پیگیری اقدامات توسط ارباب رجوع و پایش از طریق مسئولین دانستند که با راه اندازی آن تمامی درخواست مجوزهای سرمایه گذاری از طریق این سامانه صورت خواهد گرفت.

دبیر کمیسیون بهبود فضای کسب و کار استان در ادامه با اشاره به پتانسیلهای بسیار بالای استان در حوزه های مختلف سرمایه گذاری وبه  تلاشهای صورت گرفته در این کمیسیون  که منجر به جذب 5 مورد سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی و معدن،بهداشت و درمان اشاره نمودند و خاطر نشان شدند  که با توجه به پیش بینی صورت گرفته یک مورد از این سرمایه گذاریها که در راستای سامانه گرمسیری صورت خواهد پذیرفت منجر به یک تا  2 درصدی کاهش نرخ بیکاری استان شود.

محمدی سرمایه گذاری در حوزه گردشگری به دلیل پتانسیل بسیار بالای استان و همچنین  بازدهی سریع به نسبت سایر حوزه ها را از اولویت کاری تیم اقتصادی استان دانستند واقدام در ثبت جهانی منطقه اورامات به عنوان منطقه ویژه گردشگری را خیلی مهم و حیاتی دانستند که منجر به تحولی عظیم در ایجاد اشتغال و رونق این منطقه خواهد شد.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
رونق تولید
نشانی: کرمانشاه- خیابان سنگر- پل اجلالیه- اداره کل امور اقتصادی ودارایی   تلفن:5-37210203-083  دورنگار:37222261   
                      کد پستی: 6713743559  websit: http:// km.mefa.ir    پست الکترونیکی:daraee-krs@mefa.gov.ir
^