1398/6/4 دوشنبه

محمدی : ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در گرو بهبود فضای کسب و کار در استان می باشد.

علی محمدی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی در برنامه در شهر صدای زاگرس ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی استان را در گرو بهبود فضای کسب و کار دانستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی این گفت گو زنده  که به مناسبت هفته دولت صورت گرفت ،محمدی ضمن ارائه گزارش عملکرد کلی در حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاری و نظارت مالی خاطر نشان شدند که اداره کل امور اقتصادی ودارایی انجام مطالعات اقتصادی ، رصد مشکلات و موانع در این زمینه و همچنین ارائه راهکارها در استان را از وظایف خود می داند و افزود که با توجه به  نرخ بالای بیکاری و پایین بودن سرانه اقتصادی استان خاطر نشان شدند که تیم اقتصادی استان با ریاست استاندار و محوریت این مجموعه برنامه ریزی دقیق ، جامع و عملیاتی با هدف ایجاد زیر ساخت ها و رفع موانع کاری و هماهنگی و همکاری بین دستگاهی به جد به میدان امده که نتایج و تاثیرات  آن از جمله 5 مورد سرمایه گذاری عمده در حوزه های بهداشت وودرمان،کشاورزی و معدن می باشد که در آینده ای نزدیک به ثمر خواهد نشست.

مدیر کل امور اقتصادی ودارایی کرمانشاه با اشاره به بهبود 8 پله ای مولفه های بهبود فضای کسب و کار در پایان سال 97 نسبت به مدت مشابه آن در سال 96 نشان از عزم جدی تیم اقتصادی استان در راستای جذب سرمایه گذاری به عنوان تنها گزینه پایدار به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان دانستند.

محمدی همکاری و هماهنگی مدیران دستگاههای اجرایی در راستای رفع مشکلات اقتصادی استان را خوب ارزیابی کرد و از رسانه ها خواست که با ورود به مبحث فرهنگ سازی و اطلاع رسانی روحیه امید و نشاط در مردم را تقویت نمایند.

ایشان در ادامه در خصوص سهام عدالت خاطر نشان شدند که کل مشمولین  سهام عدالت استان را بالغ بر یک میلیون و 400 هزار نفر می باشند که در صورتی که شماره شبای بانکی خود را در سامانه مربوطه ثبت کرده باشند  سود مربوط به سال های 96 و 97 خود را دریافت نمودنده اند .

وی افزود  که بالغ بر 320 هزار نفر از مشمولین سهام عدالت که اغلب کارکنان دولت و بازنشستگان می باشند  هنوز شماره شبای بانکی خود را در سامانه مربوط به سهام عدالت جهت دریافت سود سهام خود ثبت ننموده اند که باید در اسرع وقت با مراجعه به سامانه www.samanese.ir نسبت به تکمیل اطلاعات مربوطه اقدام نمایند.

محمدی در ادامه خاطر نشان شدند  که در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز قانونی، ثبت نام و تخصیص سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی باشد. بدیهی است درصورت صدور مجوزهای قانونی لازم به منظور ثبت نام متقاضیان دریافت سهام عدالت، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.

مدیر کل امور اقتصادی ودارایی گفت: سامانه ثبت اطلاعات وراث متوفیان مشمول سهام عدالت فعال می باشد  و  وراث مشمولینی که فوت شده اند با رعایت شرایط پیش بینی شده  می توانند به دفاتر واجد شرایط پیشخوان خدمات الکترونیک دولت که مشخصات و نشانی آنها در سایت اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی news.samanese.irمنتشر شده مراجعه نموده و نسبت به تقاضای تقسیم سهام عدالت متوفی اقدام نمایند.


 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
رونق تولید
نشانی: کرمانشاه- خیابان سنگر- پل اجلالیه- اداره کل امور اقتصادی ودارایی   تلفن:5-37210203-083  دورنگار:37222261   
                      کد پستی: 6713743559  websit: http:// km.mefa.ir    پست الکترونیکی:daraee-krs@mefa.gov.ir
^