اخبار
مدیر مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور؛عملکرد صدور مجوز دستگاههای اجرایی از طریق سامانه دادور توسط مردم قابل رصد می باشد.

دکتر فیروزی مدیر مرکز پایش محیط کسب و کار کشور در نشست مدیران کل دستگاههای اجرایی استان کرمانشاه گفت عملکرد صدور مجوز دستگاههای اجرایی از طریق سامانه دادور توسط مردم قابل رصد می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی فیروزی ضمن اشاره هدف از تشکیل این مرکز  وبا توجه به  روند تشکیل مرکز ملی پایش محیط کسب و کار گفت؛این مرکز زیر نظر معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد می باشد.
ایشان با اشاره به نامناسب بودن وصعیت فضای کسب کار کشور چه در سطح ملی و چه بین المللی گفت که تنها راه بهبود این فضا ایجاد زمیته جذب سرمایه گذاری  می باشد که این مرکز با راه اندازی 4 سامانه از جمله سامانه دادور در این راستا اقدام کرده است.
فیروزی گفت سامانه دادور به منظور دریافت انعکاس پیگیری و رسیدگی به شکایات متقاضیان صدور مجوزهای کسب وکار با ادرس اینترنتی www.bemcenter.comراه اندازی شده است که متقاضی می تواند با ثبت درخواست مجوز خود به راحتی رصد و پیگیری نماید.
ایشان سامانه مجوزهای کسب و کار کشور(سام)،سامانه پایگاه اطلاع رسانی مجوزها و نقشه ملی استعلامات کشور(نما-ایران مجوز) وسامانه مرکز فوریت های محیط کسب وکار کشور(یاور) رااز دیگر سامانه های مد نظر در راستای بهبود کسب و کار دانستند.
مدیر مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور گفت سامانه دادور از یک سو امکان شکایت و پیگیری فرایند های صدور مجوز را به عموم مردم و کسب و کارهای متقاضیان دریافت مجوز های کسب و کار از طریق سامانه تحت وب و نرم افزار ویژه گوشی های هوشمند (اندروید) ارائه می کند و از سوی دیگر ،از طریق داشبورد آن برای مدیران ارشد و نهادهای نظارتی در حوزه حاکمیت، امکان دریافت شکایات و بازخوردهای مردمی در مورد وضعیت فرایند صدور مجوزهای کسب و کار به منظور رسیدگی و پاسخ گویی به مشکلات مردم در این زمینه را فراهم می آورد.
 وی در ادامه خاطر نشان شدند که این سامانه دارای داشبوردهای برای مرکز ملی رقابت ،استانداران،یالاترین مقام دستگاههای اجرایی مرتبط با صدور مجوز،نهادهای نظارتی ،مقامات عالی رتبه نظام و تمام دستگاههای اجرایی کشور تا سطح دهستان  می باشد که را ه اندازی خواهد شد.
فیروزی گفت متقاضیان اخذ مجوز که به دلایل منطقی از جمله تاخیر بی دلیل در دریافت مجور عدم پاسخگویی شفاف دستگاه متولی تمایل به ثبت شکایت در سامانه را دارند می توانندضمن مراجعه به وب سایت مرکز ملی پایش  محیط کسب و کار کشور اقدام به ثبت نام و پس از انجام فرایند احراز هویت سیستمی آنها با استفاده از سرویسهای احراز هویت (سازمان ثبت احوال کشور) و تطبیق شماره تلفن همراه با کد ملی( سازمان تنظیم مقرات و ارتباطات رادیویی) از طریق پوشه ملی مجوزهای ایرانیان مبادرت به ثبت شکایت می نمایند.
مدیر مرکز ملی پایش محیط کسب و کار کشور اهداف حاصل از پیاده سازی سامانه دادور را پیاده سازی سیستم یکپارچه به منظور دریافت ،پیگیری و پاسخگویی به شکایات از صادر کنندگان مجوزهای کشور ،آسیب شناسی گلوگاههای نارضایتی اربابان رجوع در فرایندهای صدور مجوزهای کشور به تفکیک استان و دستگاههای اجرایی و امکان ارائه راهکارهای بهبود وضع موجود ،استقرار داشبورد الکترونیکی به منظور نظارت ،کنترل و مدیریت روند پاسخگویی به شکایات در سطوح مختلف مدیریتی،استقرار سیستم پشتیبان تصمیم گیری به منظور اصلاح کارشناسی فرآیندهای صدور مجوز در دستگاههای اجرایی،ارائه فرصت های بهبود بر اساس آسیب شناسی صورت گرفته از قبیل اصلاح فرایندها، اعمال نظارت بیشتر، آموزش و توانمند سازی سرمایه های انسانی ،امکان بهره برداری از گزارشهای تجمیعی و ارزیابی عملکرد دستگاههای مختلف در حوزه مجوزهای کشور،پایش مستمر به منظور جلوگیری از خلق مجوزهای جدید توسط دستگاههای اجرایی وشناسایی مجوزهای دارای امضای طلایی و متخلفین دانستند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
سال 97
نشانی: کرمانشاه- خیابان سنگر- پل اجلالیه- اداره کل امور اقتصادی ودارایی   تلفن:5-37210203-083  دورنگار:37222261   
                      کد پستی: 6713743559  websit: http:// km.mefa.ir    پست الکترونیکی:daraee-krs@mefa.gov.ir
^