اخبار
علی محمدی: سود سهام عدالت به مشمولین روستایی و عشایر استان کرمانشاه در حال پرداخت است.

علی محمدی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان کرمانشاه در مصاحبه با سیمای مرکز زاگرس گفت: سود سهام عدالت به مشمولین روستایی و عشایر استان کرمانشاه از چهارشنبه 19 دی ماه شروع شده و به تدریج در حال پرداخت می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی استان کرمانشاه در این مصاحبه محمدی کل مشمولین  سهام عدالت استان را بالغ بر یک میلیون و 450 هزار نفر دانستند و گفتند از این تعداد حدود 486 هزار نفر روستائیان و عشایر هستند که بر اساس شماره حساب مربوط به بانکی که مشمولین در سامانه سهام عدالت ثبت نموده اند پرداخت خواهد شد.

ایشان در ادامه افزودند  پرداخت سود  مشمولان روستائیان و عشایری  که شماره شبای بانکی آنها متعلق به بانک های ملی، کشاورزی، پست بانک و سپه بوده  از روز چهارشنبه(19 دیماه) پرداخت شده است همچنین ازروز شنبه 29 دیماه توزیع سود سهام عدالت مشمولان روستائیان و عشایری که شماره شبای آنها در بانکهای مسکن و انصار است پرداخت خواهد شد.

وی خاطر نشان شدند که در آینده نزدیک سود سهام عدالت دیگر مشمولان روستائیان و عشایر که شماره شبای آنها مربوط به بانکهای تجارت، ملت، توسعه و رفاه است پرداخت خواهد شد.

مدیر کل امور اقتصادی ودارایی تاکید نمود كليه مشمولاني كه تا كنون در سامانه سهام عدالت موفق به ثبت شماره شباي بانكي خود نشده اند می توانند با مراجعه  به  سامانه مذکور به نشاني  www.samanese.ir اطلاعات مربوطه را تکمیل نمایند.

 علی محمدی گفت :در مقایسه ای از وضعیت ورود شبا بانکی اقشار مختلف دارندگان سهام عدالت مجموع کارکنان دستگاههای اجرایی و بازنشستگان کشوری و لشکری و تامین اجتماعی در یک مرحله در سنوات گذشته مورد شناسایی و ثبت نام در سامانه سهام عدالت قرار گرفته اند و این گروه در مجموع در حال حاضر با 79 درصد مشارکت، کمترین میزان ورود و ثبت شبا بانکی در سامانه سهام عدالت را دارند که البته نسبت اندک ثبت شبا بانکی کارکنان دولت و خانواده های آنان دلیل اصلی آن می باشد.

ایشان از کارمندان دولت و خانوادهای محترم آنان درخواست نموده از فرصت محدود ایجاد شده برای ورود شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت استفاده کنند و هر چه سریعتر نسبت به این موضوع اقدام نمایند تا از سود سهام عدالت و سایر منافع آتی این طرح برخوردار شوند.

محمدی بیان نمود که پس از راستي آزمائي شماره شباي بانكي ثبت شده توسط بانكهاي عامل، سود عملكرد سال 1395 و در مرحله بعد سود عملكرد سال 1396 اين دسته از مشمولان توسط سازمان خصوصي سازي به حساب آنان واريز خواهد شد،که این سود در سال جاری به ازای هر یک میلیون تومان سهامداری معادل مبلغ 175 هزار تومان خواهد بود.

وی در ادامه گفت: سامانه ثبت اطلاعات وراث متوفیان مشمول سهام عدالت از 27 مرداد سال جاری مجددا شروع به فعاليت کرده است  و  وراث مشمولینی که فوت شده اند می توانند با رعایت شرایط پیش بینی شده  می توانند به دفاتر واجد شرایط پیشخوان خدمات الکترونیک دولت که مشخصات و نشانی آنها در سایت اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی news.samanese.irمنتشر شده مراجعه نموده و نسبت به تقاضای تقسیم سهام عدالت متوفی اقدام نمایند.

ایشان در پایان افزودند که در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز قانونی، ثبت نام و تخصیص سهام عدالت به افراد جدید میسر نمی باشد چنانچه مجموز لازم صادر شود مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
رونق تولید
نشانی: کرمانشاه- خیابان سنگر- پل اجلالیه- اداره کل امور اقتصادی ودارایی   تلفن:5-37210203-083  دورنگار:37222261   
                      کد پستی: 6713743559  websit: http:// km.mefa.ir    پست الکترونیکی:daraee-krs@mefa.gov.ir
^