اخبار
مدیرکل امور اقتصادی ودارایی خبر داد:استان کرمانشاه درلایحه بودجه 98 وضعیت مناسبی دارد.

علی محمدی نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت:در لایحه بودجه سال 98 استان کرمانشاه به نسبت سالهای قبل وضعیت مناسبی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی ودارایی کرمانشاه در ششمین روز دهه فجر نشست خبری نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی با اصحاب رسانه با هدف ارائه گزارش عملکرد در حوزه های اقتصادی و نظارت مالی برگزار شد.

در این نشست علی محمدی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دعوت آحاد مردم شریف استان در راهپیمایی 22 بهمن  به صورت کلی ماموریتها و سیاستهای ادراه کل امور اقتصادی ودارایی را تشریح نمودند.

ایشان با اشاره به وضعیت مناسب استان در بودجه 98 گفت : استان کرمانشاه در زمینه درصد رشد اعتبارات هزینه ای رتبه دوم کشوری و در مجموع  اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی سرمایه ای استانی رتبه 5 کشور را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین افزود استان کرمانشاه با رشد 6/10 درصد در زمینه درآمدها جزو استانهایی است که کمترین افزایش درامدی برای سال 98 پیش بینی شده است و رایزنیهایی در خصوص به صفر رساندن این رشد هم در حال انجام می باشد.

محمدی با اشاره به پیشرفت بسیار خوب اجرای  پروژهای شفاف سازي و هوشمند سازي عمليات مالي دولت ( خزانه داري الكترونيكي)، مولد سازي و مديريت دارايي هاي دولت، توسعه و استقرار نظام جامع مديريت بدهي ها و دارايي هاي مالي عمومي که در حوزه نظارت مالی در حال پیگیری می باشند از جذب 90 درصد تخصیص اسناد خزانه اسلامی در سال  1395 و جذب 100درصد تخصیص اسناد خزانه در سال 1396 و جذب 100 درصد اسناد خزانه بند "ز" در 9 ماهه سال 1397 خبر داد.  

وی راه اندازی سامانه های سادا (سامانه جامع اموال دستگاههای اجرایی )، امور خودروهای دولتی، سناما و همچنین تک برگی نمودن اسناد مالکیت دستگاههای اجرایی را از دیگر اقدامات مهم این اداره کل در حوزه نظارت مالی بیان داشتند.

مدیر کل امور اقتصادی ودارایی در خصوص بهبود فضای کسب و کار استان  به عنوان یکی از مهمترین راهبردهای توسعه اقتصادی ،از بهبود دوپله ای استان کرمانشاه نسب به فصل گذشته  خبر دادند و به اقداماتی از جمله تعریف کمیسیون بهبود فضای کسب و کار،تعریف برنامه عملیاتی بر مبنای تجارب موفق و در بستر های قانونی برای 35 دستگاه تاثیر گذار این حوزه،اصلاح فرایندهای کسب و کار،شناسایی و احصای قوانین و مقررات مخل و مزاحم سرمایه گذاری و همچنین پایش  برنامه عملیاتی دستگاهها از طریق سامانه الکترونیکی در ابتدای سال  98  اشاره نمودند.

دبیر مرکز خدمات سرمایه گذاری استان با اشاره به  تحقق جذب  سرمایه گذاری خارجی در حوزه های بهداشت،درمان ،انرژی و صنایع تبدیلی بخش کشاورزی بالغ بر 162 میلیون یورو گفت این موفقیت مرهون عزم جدی مقام ارشد استان،دبیر خانه مرکز خدمات سرمایه گذاری و هماهنگی و همدلی مدیران استانی می باشد.

وی در ادامه به اقدامات مهمی چون شناسایی و به روز رسانی 154 فرصت سرمایه گذاری،تشکیل ستاد سرمایه گذاری،بازاریابی و عرضه فرصت های شناسایی شده از طریق برگزار ی همایش ونمایشگاه و...،پذیرش بالغ بر 15 هیات سرمایه گذاری خارجی را در حوزه سرمایه گذاری اشاره کردند.

محمدی هدفمندسازی یارانه‌ها را  به عنوان بزرگترین طرح تاریخ اقتصادی ایران نام بردند و افزود در ابتدای اجراي  این طرح 99 درصد جمعيت استان از يارانه هاي نقدي  به رقمی حدود90 ميليارد تومان در ماه با سرجمع پرداختی حدوداً 8هزار و550 میلیارد تومان را شامل شده است.

نماینده وزیر و مدیر کل امور اقتصادی ودارایی در خصوص وضعیت  سهام عدالت از ابتدای اجرای آن د ر استان ازبرخورداري حدود 75% جمعيت استان از این سهام با ارزش اسمي یک هزار 156 ميليارد تومان و ارزش واقعي سه هزار 450 ميليارد تومان  خبر داد و افزود که سود کامل سهام عدالت مربوط به سال 95 توزیع  شده است و سود مربوط به سال 96 به دلیل هماهنگ نبودن زمان برگزاری مجمع شرکت هایی که به عنوان پرداخت کننده سهام عدالت تعریف شده اند به مرور زمان و بر اساس مقدار سهم ثبت شده هر فرد در سامانه سهام عدالت  و به حساب شبای آنهاپرداخت خواهد شد.

وی با تاکید به اینکه ثبت نام جدیدسهام عدالت فعلا" امکان پذیر نیست ،از مشمولینی که شبای بانکی خود را در سامانه سهام عدالت به آدرس :samanese.irثبت نکرده اند خواست تا پایان بهمن ماه اقدام نمایند .

ایشان در خصوص وراث مشمولینی که فوت شده اند گفت  با رعایت شرایط در نظر گرفته شده به دفاتر واجد شرایط پیشخوان خدمات الکترونیک دولت که مشخصات و نشانی آنها در سایت اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی news.samanese.irمنتشر شده مراجعه نموده و نسبت به تقاضای تقسیم سهام عدالت متوفی اقدام نمایند.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
رونق تولید
نشانی: کرمانشاه- خیابان سنگر- پل اجلالیه- اداره کل امور اقتصادی ودارایی   تلفن:5-37210203-083  دورنگار:37222261   
                      کد پستی: 6713743559  websit: http:// km.mefa.ir    پست الکترونیکی:daraee-krs@mefa.gov.ir
^